Mój ulubiony zespół weselny – opinia bardzo subiektywna

Dziś trochę nietypowo, bo nie tyle o weselu, ale o jednym z jego bardzo ważnych elementów (prawie tak ważnym, jak fotograf ślubny 😛 ), czyli oprawie muzycznej.

Zajmuję się fotografią ślubną już od jakichś dziesięciu lat i przez ten czas spotkałem całe mnóstwo zespołów, DJów, wodzirejów itp. Znakomita większość z nich robi dobrą, albo nawet bardzo dobrą robotę, chociaż są też niechlubne wyjątki, ale o nich nie będę tu pisać :). Mam swoją listę sprawdzonych, ulubionych zespołów i DJów, których mogę z czystym sumieniem polecić na Wasze wesele, ale gdybym miał kiedykolwiek organizować po raz kolejny własne wesele (co się raczej nigdy nie wydarzy ;)), to już wiem, kto by na nim zagrał.

Uwielbiam muzykę akustyczną, i uwielbiam instrumenty smyczkowe. Dlatego kiedy tylko wszedłem na salę Złota Róża w Gdańsku, gdzie odbywało się wesele Edyty i Irka, i zobaczyłem gitarę akustyczną, kontrabas, skrzypce, akordeon i perkusję u rozkładających się właśnie muzyków, wiedziałem, że będzie dobrze. A jeżeli Wam taki zestaw instrumentów kojarzy się ze smętnym „plumkaniem”, przy którym nijak nie da się zrobić szalonej zabawy, to w przypadku zespołu Kontrabus będzie to skojarzenie całkowicie błędne.

Chłopaki od samego początku „dali czadu”, zagrali masę świetnych utworów, w tym wszystkie obowiązkowe weselne hity z Polski i ze świata, doskonale zaaranżowane na ten zestaw instrumentów. A tuż po północy, kiedy poszli z instrumentami między gości, zrobili taki show, że wszyscy goście na pewno na długo to zapamiętają. Co prawda Hallelujah L. Cohena to w dzisiejszych czasach stały punkt ślubów i wesel, ale zaśpiewane tylko przy świecach, najpierw zupełnie po cichu, a zaraz potem na ponad sto gardeł robi wrażenie, nawet na kimś, kto niejedno wesele już widział 🙂

Czy poleciłbym Wam zespół Kontrabus? Jeżeli Wasze rodziny najlepiej bawią się przy disco polo, to nie. Są od tego inne zespoły. Ale jeżeli tak jak ja uwielbiacie żywe, akustyczne instrumenty, a jednocześnie chcecie zapewnić swoim gościom świetną, energetyczną zabawę, to zdecydowanie tak.

Zespół Kontrabus: https://www.facebook.com/kontrabusband/

Sala Złota Róża: http://www.salaokolicznosciowa.pl/